| Վանյանին կփրկեն հալածանքներից...2016-03-09 00:37:00 Գեորգի Վանյանին հիշու՞մ եք: Նա՝ ադրբեջանցիների սիրելի հայը, որ ոչ միայն եղբայրություն էր քարոզում, այլև «Խաղաղարար նախաձեռնությունների կովկասյան կենտրոն» ՀԿ ուներ, ադրբեջանական ֆիլմերի փառատոներ էր կազմակերպում, պարբերաբար ծեծ էր |
| Արա Աբրահամյանն ամռանն էլ չի հասունանա...2016-03-08 22:04:00 Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն իր փոփոխական, անհաստատ պահվածքով հիմար վիճակի մեջ է դրել շատերին: Ամիսներ առաջ նրա հնչեցրած խրոխտ հայտարարություններն այն մասին, թե գալու և ցնցելու է Հայաստանի քաղաքական դաշտի հիմքերը, իսկ |
| ԱՆՀԱՅՏ ԿՈՐԱԾ ԶԻՆՎՈՐԻ ՀԻՇԱՏԱԿԻՆ...2016-03-08 21:22:00 Գրիգորյան Սեդա, 10-րդ դասարան, Մարտակերտի Վլ. Բալայանի անվան միջնակարգ դպրոցի աշակերտուհի Արցախի Անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների միության կողմից կազմակերպված շարադրությունների մրցույթում իմ աշակերտուհու ստեղծագործական |
| Ժամանակին ով Հովհաննես Հովսեփյանի ծնոտին հարված հասցրեց և ինչու նա աշխատանքից ազատվեց...2016-03-08 20:50:00 «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ՀՀ ՊԵԿ նախագահ նշանակված Հովհաննես Հովսեփյանը տասը տարի առաջ` 2002-ից մինչեւ 2006 թվականը, Ռոբերտ Քոչարյանի նախագահության շրջանում եղել է նախագահականի կադրերի վարչության պետը: «Ժողովուրդ» այդ տարիների |
| «Հին նալոգ հավաքողները» դիսկոմֆորտի մեջ են. ինչ է սպասվում Կովալենկո Շահգալդյանի փեսային. «Հրապարակ» 2016-03-08 20:24:00 ««Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. «ՀՀ Պետեկամուտների կոմիտեի նոր նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանի նշանակումից հետո այս կառույցում տարիներ շարունակ աշխատած ու պետության հաշվին միլիոններ դիզած հարկային տեսչության պետերը դիսկոմֆորտի մեջ |
| «Իրավունք». Վովա Գասպարյանի «հիտլերիզմը» ճակատագրակա՞ն է լինելու. նրա պահվածքը զայրացրել է վերադասին...2016-03-08 20:09:00 «Իրավունք» թերթը գրում է. «Վլադիմիր գասպարյանի «հիտլերիզմը», կարծես, ճակատագրական է լինելու ներկայիս չափից ավելի խրոխտ ոստիկանապետի համար: Մեր տեղեկություններով՝ Վովա Գասպարյանի՝ «ձեռքեր կտրելու» եւ «ոտքեր պոկելու» |
| Սելեկտիվ աբորտների թվով Հայաստանը երկրորդ տեղն է գրավում աշխարհում. Էլվիրա Մելիքսեթյան...2016-03-08 16:28:00 Ջհանգիր Լֆիկյան Այսօր Հայաստանում տեղի ունեցավ եվրարժեքներին համապատասխան՝ Եվրոպայից ներմուծված այսպես կոչված «ֆեմինիստների» զանգվածային միջոցառումը։ Ֆեմինիստ պլատֆորմի մի քանի տասնյակ ներկայացուցիչներ Երևանի Իսահակյանի արձանի |
| Հավաքարար էիր, մենք քեզ մարդ դարձրինք. ՀԱԿ-ը` Լյուդային....2016-03-08 16:12:00 ՀԱԿ խմբակցությունում մի քանի օր առաջ, ըստ մեզ հասած տեղեկությունների, մեծ սկանդալ է եղել` լացով ու հայհոյանքներով: Բանն այն է, որ նույն խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանը, ով վերջին շրջանում փորձում է 2017 թ-ի ընտրություններում իր համար |
| Երկրում մոլեգնում է դաշնակցական «տերտերը» ...2016-03-08 14:45:00 Հայաստանում միամտաբար կարծում էին, որ ՀՅԴ-ի համագործակցությունը իշխանությունների հետ կարող է առաջացնել Սփյուռքում գործող դաշնակցականների ընդվզումը, քանի որ դրսի դաշնակցականներին, չգիտես ինչու, ընդունված է համարել ավելի սկզբունքային և |
| Ինչո՞ւ են սփյուռքի «հարուստները» նախընտրում Երեւանում բնակարան գնել, այլ ոչ առանձնատուն...2016-03-08 14:11:00 Մայրաքաղաքում «ինքնատիպ» շրջան կա, որը մագնիսի պես քաշում է բնակարան գնողներին: Իհարկե՝ ոչ բոլորին, այլ «էլիտար» բնակարան գնելու համար բավականաչափ գումար ներդնելու կարողություն ունեցող մարդկանց: Խոսքը մայրաքաղաքի Կենտրոն |