| Դատախազությունը պահանջում է «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության նախկին պատգամավոր Կարեն Ավագյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել 10 անշարժ գույք և դրամական միջոցներ2026-02-18 23:36:00 Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է |
| Երբ կուսակցության նախագահը չի տիրապետում բարեվարքության և քաղաքական առաջնորդության կանոններին2026-02-16 15:01:00 Վերջին մեկ տարվա ընթացքում մենք բոլորս ականատես ենք եղել մի ցավալի իրականության, որի մասին այլևս լռել հնարավոր չէ։ 2025 թվ-ի փետրվարի 20-ից արդեն շուրջ 12 ամիս է, ինչ «ԴՕԿ» կուսակցության պատվավոր նախագահ Վարդան Ղուկասյանը գտնվում է Հենդերսոնի |
| Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ կայացված մեղադրական դատավճիռը մտել է օրինական ուժի մեջ2026-02-15 22:45:00 Գլխավոր դատախազությունը 2025 թվականի հոկտեմբերի 6-ին տեղեկացրել էր, որ Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանն անփոփոխ է թողել ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի |
| 3 պետություններից ստացված եզրակացությունները հաստատում են՝ սրբազանը առնչություն չունի տեսագրությունների հետ․ փաստաբան2026-02-15 13:59:00 Փաստաբան Արսեն Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Ստացել եմ դեռևս նախորդ տարվա նոյեմբերին իմ կողմից նշանակված միջազգային փորձաքննությունների արդյունքները՝ Արշակ սրբազանին վերագրվող հայտնի տեսագրությունների իսկության պարզման |
| Արգելվել է Կտրիճ Ներսիսյանի ելքը Հայաստանից2026-02-14 12:48:00 Արգելվել է Կտրիճ Ներսիսյանի ելքը Հայաստանից: ՀՀ դատախազությունը քրեական հետապնդում է հարուցել Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի նկատմամբ՝ Արման Սարոյանի հետ կապված դատական ակտի կատարմանը խոչընդոտելու մեղադրանքով: Այս մասին տեղեկացնում է փաստաբան Արա Զոհրաբյանը։ Արգելվել է վերջինիս ելքը Հայաստանից, Ավստրիայում կայանալիք Եպիսկոպոսաց ժողովը ըստ այդ չի կայանա: |
| Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացնում է2026-02-13 23:14:00 Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը անդրադարձել է ԱՄՆ-ում վիզայի խախտումների Ռիսկերին։«Եթե վիզա ստանալիս ստել եք, աշխատել եք առանց համապատասխան թույլտվության կամ վիզայով սահմանված ժամկետից երկար եք մնացել ԱՄՆ-ում, ապա դա կարող է հանգեցնել արտաքսման կամ ապագայում ԱՄՆ վիզա ստանալու մշտական արգելքի»,- այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան տարածաց հաղորդագրությունից: |
| Սամվել Կարապետյանը միաձայն ընտրվել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ2026-02-11 10:51:00 Փետրվարի 11-ին, կայացել է Սամվել Կարապետյանի «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համագումարը։ Համագումարն ընտրեց նոր նախագահ և խորհուրդ։ Սամվել Կարապետյանը միաձայն ընտրվեց կուսակցության նախագահ։Փետրվարի 12-ին, ժամը 13։00-ին Կարեն Դեմիրճյանի |
| Տուգանվելու են համացանցում հայհոյանք, ատելության խոսք գրողները. նոր նախագիծ է մշակում2026-02-10 10:46:00 Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը ՔՊ-ական պատգամավոր Սոնա Ղազարյանի հետ զրույցում նշել է, որ ատելության խոսքի դեմ պայքարի հետ կապված նոր նախագիծ է քննարկվում: Ներկա պահին նախագիծը դեռ քննարկման փուլում է, էությունը հետևյան է՝ վարչական և |
| Հայաստանում վերջապես կսկսի աշխատել YouTube-ի դրամայնացումը՝ մոնետիզացիան2026-02-09 21:47:00 Երկար սպասված լուրը. Հայաստանում վերջապես կսկսի աշխատել YouTube-ի դրամայնացումը՝ մոնետիզացիան Երկար սպասված լուրը. Հայաստանում վերջապես կսկսի աշխատել YouTube-ի դրամայնացումը՝ մոնետիզացիան։ Այս մասին սոցցանցի իր էջում հայտնում է ԲՏԱ նախարար Մխիթար |
| Ժամանակն է կանգնել աշխատող մարդու կողքին. «Մեր ձևով» շարժման խոսնակ2026-02-05 10:02:00 Ժամանակն է կանգնել աշխատող մարդու կողքին, այս մասին գրել է «Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։ «10% հարկ՝ փոքր բիզնեսին՝ հավասար է հարված աշխատող մարդուն։ՔՊ-ական կառավարությունը 2025-ից կրկնապատկեց շրջանառության |