| Լևոն Լևոնյանը նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնի պետ 2025-11-24 12:53:00 Լևոն Լևոնյանը նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնի պետ Լևոն Տիգրանի Լևոնյանի կենսագրությունըԾնվել է 1989 թվականի հունվարի 16-ին Երևան քաղաքում:Աշխատանքային |
| Վիզայի տրամադրումից հետո վիզայի հետ կապված ստուգումները չեն դադարում. ԱՄՆ դեսպանատուն2025-09-07 11:56:00 Վիզայի տրամադրումից հետո վիզայի հետ կապված ստուգումները չեն դադարում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից։«Մենք շարունակաբար հետևում ենք, որ վիզա ունեցող անձինք թույլ չտան ԱՄՆ օրենքների ու ներգաղթային նորմերի խախտումներ, իսկ խախտման դեպքում նրանց սպասում է վիզայի չեղարկում և արտաքսում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ: |
| ՀՀ–ում ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացնում է2025-07-06 15:23:00 ՀՀ–ում ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացնում է «Եթե վիզա ստանալիս ստել եք, աշխատել եք առանց համապատասխան թույլտվության կամ վիզայով սահմանված ժամկետից երկար եք մնացել ԱՄՆ-ում, ապա դա կարող է հանգեցնել արտաքսման կամ ապագայում ԱՄՆ վիզա ստանալու մշտական արգելքի»։ |
| Նիկոլ Փաշինյանն Արմեն Աբազյանին ազատել է ԱԱԾ-ի տնօրենի պաշտոնից2025-06-17 22:39:00 Վարչապետի այսօրվա որոշմամբ, Արմեն Աբազյանն ազատվել է ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնից։ «Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 5-րդ մասով և «Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքի 4.1-ին հոդվածի 2-րդ մասով՝Արմեն |
| Հայերը հայտնվել են Բաքվի օդանավակայանում, ադրբեջանցիները՝ Երևանի․ ԱԱԾ հայտարարությունը2025-06-13 07:52:00 Իրանի Իսլամական Հանրապետության և հարակից որոշ երկրների օդային տարածքների փակմամբ պայմանավորված՝ մի շարք միջազգային ավիաթռիչքներ հարկադրված վայրէջքներ են կատարել «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում և տարածաշրջանի այլ երկրների |
| Ինչի կարող է հանգեցնել ապօրինի ԱՄՆ մուտք գործելը2025-06-02 01:46:00 Ապօրինի ԱՄՆ մուտք գործելը լի է վտանգներով՝ զգուշացնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը:«Այն կարող է հանգեցնել կալանավորման, արտաքսման և վիզա ստանալու արգելքների»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։ |
| Դեսպան Քվինն ԱՄՆ քաղաքացիներին հորդորել է ՀՀ-ում ուղևորությունների ընթացքում մշտապես հետևել լրահոսին2025-05-02 10:16:00 ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քվինն ԱՄՆ քաղաքացիներին հորդորել է ուղևորությունների ընթացքում մշտապես հետևել լրահոսին։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը։«ԱՄՆ քաղաքացիների հետ հանդիպման ընթացքում դեսպան Քվինն անդրադարձավ Հայաստանում ԱՄՆ |
| ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը դիմում է քաղաքացիներին2025-04-13 11:01:00 Եթե ճանաչում եք Միացյալ Նահանգներում ապօրինի գտնվող անձանց, խրախուսեք նրանց հեռանալ՝ նախքան պետական մարմինների կողմից բացահայտվելը:Այս մասին նշվում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան գրառման մեջ։ «Բոլորի համար ուղերձը պարզ է՝ կատարե՛ք ճիշտ ընտրություն, հետևե՛ք օրենքին և մի՛ վտանգեք ձեր անվտանգությունը, ձեր ընտանիքը կամ ձեր ապագան»,- նշվում է հայտարարության մեջ: |
| ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացում է տարածել վիզա ստանալու մասին2025-04-03 11:18:00 Եթե վիզա ստանալիս ստել եք, աշխատել եք առանց համապատասխան թույլտվության կամ վիզայով կամ արտոնությամբ սահմանված ժամկետից երկար եք մնացել ԱՄՆ-ում, ապա դա կարող է հանգեցնել լուրջ պատիժների, մասնավորապես՝ ազատազրկման, արտաքսման կամ ապագայում ԱՄՆ վիզա ստանալու մշտական արգելքի։ ԱՄՆ դեսպանատուն |
| Լիլիթ Մակունցը Փենսիլվանիայի համալսարանի ուսանողներին ներկայացրել է ՀՀ - ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունները2025-03-14 16:59:00 Լիլիթ Մակունցը Փենսիլվանիայի համալսարանի ուսանողներին ներկայացրել է ՀՀ - ԱՄՆ երկկողմ հարաբերություններըՄարտի 14-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը դեսպանությունում հյուրընկալել է Փենսիլվանիայի համալսարանի Ֆելսի կառավարման ինստիտուտի մի |