| Տհաճ միջադեպից հետո, բժիշկ Վահրամ Անդրեասյանը կլքի՞ Հայաստանը....2016-03-16 00:59:00 Մարտի 4-ին , «Սիրահարների այգում» շտապօգնության բժշկի հետ կապված միջադեպը համացանցի բումն էր: Քննադատությունների հեղինակները մոռացել էին կարևորագույն հանգամանք, իսկ մինչև բժշկի «Գալիս ես արի, չես գալիս ջհանդամին գաս» |
| ՀՅԴ նորաթուխ պատգամավոր Կարեն Շախմուրադյանին դուր չի եկել օրենսդիր աշխատանքը. «Հրապարակ»2016-03-15 22:28:00 «Հրապարակ» թերթը գրում է. ՀՅԴ նորաթուխ պատգամավոր Կարեն Շախմուրադյանին թերևս դուր չի եկել օրենսդիր աշխատանքը, նա արդեն երկու օր է՝ ժամը 12։00-ի գրանցումից հետո խրամատը վազքով լքողներից առաջ է «թռնում» դահլիճից։ Ընդհանրապես, ՀՀԿ-ի |
| Գուցե Միհրանն աշխատանքից ազատի՞ Արփինեին… 2016-03-15 21:49:00 Վերջին շրջանում այնքան շատ է խոսվում ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող, արդարադատության գեներալ-մայոր Միհրան Պողոսյանի մասին, որ սկսում ես ակամայից մտածել՝ ինչու՞ են ջուրը կաթիլ- կաթիլ բաց թողնում արդեն անհաղորդ ու սառը հանրության վրա:Մեկ ասում են՝ |
| Ինչպես է խոշոր գործարար Բարսեղ Բեգլարյանը 29 տարեկանում ընդունվել ժողտնտեսության ինստիտուտ և 40 -ում ավարտել այն2016-03-15 20:08:00 Գործարար Բարսեղ Բեգլարյանի կենսագրական պաշտոնական տվյալներն ուսումնասիրելիս հետաքրքիր փաստի ենք հանդիպում: Պարզվում է` Բեգլարյանը 11 տարի` 1982-1993թթ. սովորել է Երևանի Ժող.Տնտեսության ինստիտուտում: Նույնիսկ եթե հաշվի առնենք, որ նա սովորել է և՛ |
| Փոխանակ ծանրորդին հետ կանչելու, լռում են. Նաիրա Զոհրաբյանը` Յուրի Վարդանյանի ելույթի մասին ...2016-03-15 19:33:00 Փոխանակ ծանրորդ դեսպանին հետ կանչելու, Հայաստանի ԱԳՆ-ում լռում են, armtimes.com իսկ լռությունն ուղղակիորեն խրախուսում է, որ միջազգային հարթակներում Հայաստանը լուրջ չընկալվի: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 15-ին, ԱԺ նիստում հայտարարությունների ժամին իր |
| ՀՀԿ-ում վախենո՞ւմ են Քոչարյանից...2016-03-15 18:20:00 Նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հնարավոր վերադարձի և Վարդան Օսկանյանի կողմից նոր կուսակցություն հիմնելու մասին խոսակցությունները չէին կարող շրջանցել նաև իշխող կուսակցության աշխատասենյակները: Եվ այստեղ էլ տարբեր են թե վերաբերմունքները, թե |
| Ինչով են զբաղվում հայ պաշտոնյաների կանայք2016-03-15 17:04:00 Wnews.am-ը շարունակում է ներկայացնել հայ պաշտոնյաների կանանց։ Այս անգամ ներկայացնում ենք նրանց մասնագիտությունը, աշխատանքային գործունեությունն ու հայտարարագրած ունեցվածքը։ ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյան. Ռիտա Ալեքսանդրի Սարգսյանը ծնվել է 1962 |
| Նշանակվել է Էկոնոմիկայի նախարարի մամուլի քարտուղար2016-03-15 16:45:00 Մարինե Կարապետյանը նշանակվել է` էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանի մամուլի քարտուղար:Այս մասին տեղեկացնում է Yerkir.am կայքը: Մարինե Կարապետյանը 1996 թվականից աշխատել է «Ար» հեռուստաընկերությունում, 2004-ից` «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերությունում` «Երկիրն այսօր» լրատավականը ծրագրի մեկնաբան: |
| Անկարայում պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը չորս տասնյակի է հասել2016-03-15 12:09:00 Կիրակի օրը Անկարայի առևտրի ու տրանսպորտային գլխավոր հանգույց համարվող Քիզիլեյի հրապարակի մոտ, որտեղ գտնվում են մի շարք դեսպանատներ ու կառավարական հիմնարկներ, պայթյուն է տեղի ունեցել: Իշխանությունները պնդում են, որ այն մեքենայի մեջ տեղադրված |
| Վարդանիկից այնքան դաշնակ կստացվի, որքան հանրապետական դուրս եկավ...2016-03-15 10:37:00 Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը գրեթե ողջունեց Շիրակի նոր՝ ՀՅԴ-ական մարզպետի նշանակումը: Այս անգամ Ղուկասյանն առաջնորդվեց այն տրամաբանությամբ, որ ցանկացած փոփոխություն մեծացնում է իր վերադարձի հնարավորությունները և միևնույն |